Pierwsze lekcje samodzielności – warsztaty kulinarne dla dzieci

Oferta warsztatów kulinarnych dla dzieci Kraków w dobrej cenie. Przekonaj się co dla Was mamy.

Dzieci kochają brać udział w gotowaniu – podawać i wybierać składniki bądź przystrajać ciasta. Chcesz wykorzystać zapał kulinarny Twojego malucha? Poznaj kursy gotowania dla dzieci. Od nas dowiesz się, czego dotyczą takie zajęcia.

Kurs gotowania dla dzieci – dlaczego warto wysłać na niego maluchy?

Warsztaty kulinarne dla dzieci mogą brać udział pociechy w przedziale wiekowym od 6-10 lat. Podczas warsztatów dzieci nie tylko zdobywają pożyteczne umiejętności, ale również kształtują swoją kreatywność oraz uczą się niezależności. A jednocześnie wspaniale się bawią. Dobieranie oraz mieszanie ingredientów, ćwiczenie smacznych przepisów i łączenie ciekawych smaków – to wszystko sprawia, iż dzieci z zapałem gotują i i działają bardziej świadomie w kuchni. Dzieci zapoznają się też z zasadami, jakie stosuje się w kuchni, co niewątpliwie wpływa na ich bezpieczeństwo podczas kucharzenia. W warsztatach mogą również uczestniczyć rodzice, tym samym jest to doskonała okazja do spędzenia wspólnie czasu z dzieckiem. Opiekunowie mogą przypatrywać się kulinarnym wysiłkom swoich dzieci, a potem skosztować tego, co ugotowały.

Jak prowadzone są warsztaty kulinarne dla dzieci?

Zajęcia organizowane są w Krakowie i trwają 3 godziny. W trakcie kursu maluchy przygotowują deser i danie główne. Młodzi entuzjaści kuchennego rzemiosła mogą wybrać przysmaki włoskiej kuchni – ugotować smaczny makaron na słodko bądź słono, czy też podjąć próbę upieczenia aromatycznej, przystrojonej świeżymi dodatkami pizzy. W czasie kursu grupa przygotowuje również wyborną deser – mus z kruchym ciastem i polewą owocową. Lekcja powiązana z zabawą to wspaniała metoda za gospodarowanie wolnego czasu, a samodzielne przyrządzanie ulubionych posiłków przynosi dzieciom moc szczęścia. Nawet najbardziej krnąbrne dziecko będzie z pasją przykładać się do przyrządzania idealnej pizzy bądź ozdabiania tortu. Warsztaty kulinarne dla dzieci nadzoruje wykwalifikowany szef kuchni, który ma wieloletnie doświadczenie i wspaniałe nastawienie do maluchów.

Dane kontaktowe:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]