Filtry minipleat i filtry z separatorami aluminiowymi – cechy

Chcesz nabyć filtry hepa h13? Zobacz tutaj

Nie ma co się oszukiwać: stan powietrza w Polsce nie jest najlepszy. Pod tym względem nasz kraj zajmuje jedną z ostatnich pozycji pośród członków Unii Europejskiej. Codziennie słychać nowe raporty o przekroczeniu dozwolonego poziomu pyłów PM2.5 oraz PM10 i w związku z tym też bezustannie poszukiwane są efektywne rozwiązania, pomagające radzić sobie z rosnącym zanieczyszczeniem, zwłaszcza w miejscach, gdzie utrzymanie czystości powietrza jest niezmiernie istotne (np. w szpitalach).

Uniwersalne filtry typu mini-pleat

Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), czyli filtry powietrza wysokiej skuteczności, powszechnie znane i wykorzystywane są od lat 70-tych. Są obecne między innymi w odkurzaczach oraz pokojowych oczyszczaczach powietrza. W wentylacjach instalowanych w biurach, domach lub urzędach bardzo dobrze zdadzą egzamin uniwersalne filtry dokładne mini-pleat, które w zależności od klasy radzą sobie z filtracją pyłów PM2.5 (klasa filtracji F7) oraz PM10 (klasa filtracji F9), których cząsteczki tworzą smog. Nie są dla nich problemem też większe zanieczyszczenia, jak włókna, spaliny czy roztocza. Poszukując filtrów dokładnych F7 czy F9 powinno się sprawdzić nie tylko ich wydajność, ale także jakość ich produkcji. Te produkowane przez rodzimą firmę MARSS Filtry Hepa mają ramę ze stali ocynkowanej wyróżniającą się znaczną wytrzymałością na uszkodzenia i niekorzystne warunki atmosferyczne (jak wysoki poziom temperatury, wilgotności). Wydajny wkład filtracyjny wytworzony z włókna szklanego zabezpieczony jest siatką z aluminium od strony wlotu powietrza. W filtrach minipleat papier filtracyjny ułożony jest w drobne plisy i wzmocniony jest specjalnym klejem poliuretanowym, co sprawia, iż produkty te mają znaczną żywotność. Filtry F7 i F9 produkowane są w kilkunastu wymiarach dopasowanych do wymagań każdego użytkownika.

Filtry HEPA H13 i H14 – sprawna filtracja w ciężkich warunkach

Do wykorzystania w przemyśle wymagane są jednak filtry o znacznie wyższej przepustowości, którą gwarantują filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 . Plisy pakietu filtrującego są w nich oddzielone w regularnych odstępach przez aluminiowe separatory, a mocna obudowa, również wyprodukowana z ocynkowanej stali, nie jest podatna na zmiany temperatury i wodę, co pozwala na sprawną filtrację w ekstremalnych warunkach (aż do 80°C). Takie filtry wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie muszą być spełnione wyśrubowane standardy czystości powietrza, m.in. w zakładach produkujących elektronikę.

Źródło zdjęcia – marss.pl.

Dane kontaktowe:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46