Nie zastąpi porady lekarskiej, ale dostarcza cennych informacji – portal zdrowia

Portal o zdrowym stylu życia - strona na miarę Twoich potrzeb.

Internet to miejsce, gdzie bardzo łatwo udaje się wyszperać informacje na każdy temat. Internauci mają szczególną słabość do odpytywania wyszukiwarki Google o zagadnienia zdrowotne, nierzadko wręcz poprzedzając ostateczną decyzję o konsultacji ze specjalistą długim szperaniem w sieci w celu odnalezienia na własną rękę odpowiedzi na palący problem. Ale czy to rozsądny sposób stosowania wiedzy udostępnianej na stronach o zdrowym stylu życia?

Portal o zdrowiu i urodzie nie jest alternatywą dla specjalistycznej porady lekarskiej

W ogromie treści o zabiegach estetycznych, zdrowiu i żywieniu publikowanych w sieci znajdzie się sporo solidnych artykułów opracowanych zarówno przez specjalistów, jak i przez osoby zafascynowanych tematyką zdrowotną i od lat działających w branżach powiązanych z medycyną. Jednak korzystanie z artykułów umieszczanych na portalach o zdrowiu albo urodzie nie powinno (a właściwie nie może!) opierać się na przyjęcie ich za alternatywę dla bezpośredniego kontaktu z lekarzem. Strona o zdrowym stylu życia, jeśli dostarcza wiarygodnych informacji, może jednakowoż stać się świetnym źródłem dodatkowej wiedzy, która przygotuje czytelnika do sprawnego poruszanie się po świecie polskiej służby zdrowia. Dotarcie w sieci do wnikliwego opisu operacji wyjaśnionej niemedycznym językiem pomoże oswoić pacjenta z przebiegiem przyszłego zabiegu i obniżyć stres z nim związany. Natomiast artykuł z deskrypcją objawów wskazujących na konkretną chorobę, którą czytelnik u siebie dostrzega, może ułatwić mu później konsultację ze specjalistą.

Warto subskrybować portale z ciekawostkami o zdrowiu, ponieważ poza informacjami o najpopularniejszych chorobach, które mogą nas dotknąć, często znajdziemy tam wiele artykułów podpowiadających jak w prosty sposób wprowadzić drobne zmiany do swojego stylu życia, aby uczynić go zdrowszym i mniej obciążającym organizm. Popularne są serwisy przybliżające wartości odżywcze poszczególnych produktów żywnościowych czy prezentujące różne zestawy prostych ćwiczeń. Należy jednak pamiętać, że jeśli potrzebujemy specjalistycznej diety z powodu nadwagi lub choroby wykluczającej pewne artykuły żywieniowe, powinniśmy się zgłosić do specjalisty a nie układać jadłospis na podstawie informacji znalezionych w internecie. Podobnie z ćwiczeniami – jeśli odczuwamy chroniczny ból, to lekarz powinien znaleźć jego przyczynę i zasugerować odpowiednie ćwiczenia na jego złagodzenie lub skierować do rehabilitanta.

Portal o zdrowiu Revelare.pl