Malware i wirus na stronie internetowej – o usuwaniu infekcji WP

Skieruj się na http://tinyurl.com/ydyd84gp, żeby uzyskać informację, jak poradzić sobie z zainfekowanym WordPressem.

WordPress stał się w mijających latach tak szeroko rozpowszechnionym systemem zarządzania treścią, iż ilość sklepów oraz witryn internetowych tworzonych z jego użyciem szacuje się w tej chwili na setki milionów. Powszechność stosowania tego CMS-a powoduje, iż strony tworzone na WordPressie są atrakcyjnym celem ataków hakerskich. W razie zainfekowania strony złośliwym oprogramowaniem, potrzebne jest czyszczenie zawirusowanego WordPressa.

Po czym zidentyfikować zainfekowaną stronę na WordPress?

Nie dajesz rady zalogować się na stronę? Teksty zmieniły się bez Twojej wiedzy? Na stronie pojawiły się linki do nieznanych Ci adresów? A może witryna wysyła spam? To zaledwie parę z popularnych oznak wskazujących na zawirusowaną stronę. W takim przypadku wymagane jest szybka reakcja w celu znalezienia powodu infekcji i przywrócenia witryny internetowej do należytego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze szkodliwych wtyczek bądź po atakach hakerów warto zlecić specom od tego typu działań, ponieważ naprawa zawirusowanego WordPressa zwykle przekracza umiejętności osób, które codziennie zajmują się tylko tworzeniem stron i sklepów na tym CMS-ie.

Jak przebiega czyszczenie zawirusowanych stron na WordPress?

Eksperci podejmujący się usuwania wirusów ze stron tworzonych na WordPressie podczas swoich operacji naprawczych wykonują wnikliwe sprawdzenie plików i baz danych strony. Badają pliki htaccess i wp-config, a także kod użytych na stronie wtyczek oraz szablonów. W procesie czyszczenia zawirusowanego WordPressa dodawane są na stronie dodatkowe zabezpieczenia, które ograniczą niebezpieczeństwo dalszych infekcji. Jeżeli trwające dłuższy czas zawirusowanie przyczyniło się do włączenia strony do wykazu wykluczeń (między innymi w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu wirusów z WordPressa specjaliści mogą podjąć również konieczne działania w celu skreślenia jej z tego rodzaju rejestrów. Odwrócenie wszystkich efektów infekcji nie daje pewności, że analogiczny przypadek nie przydarzy się w późniejszym okresie, dlatego ważne jest okresowe aktualizowanie systemu zarządzania treścią oraz używanych na stronie wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]