Gdzie znaleźć kompleksowe informacje o wydarzeniach i atrakcjach w Małopolsce?

Więcej szczegółów o fajnych miejscach w Małopolsce znajdziesz tutaj.

Choć Małopolska to jedno z mniejszych polskich województw, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno turystom z innych części kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu wiele, więc nieraz trudno znaleźć coś dla siebie w ogromie informacji o najnowszych wydarzeniach kulturalnych czy sportowych oraz ciekawych zabytkach w Małopolsce.

Fajne miejsca w Małopolsce – poznaj portal stworzony specjalnie dla turystów

By przedstawić wszystkim atrakcje turystyczne tego województwa, przygotowano serwis visitmalopolska.pl. Publikowane są tu informacje nie tylko o najciekawszych miejscach oraz zabytkach Małopolski, ale też o pokazach i eventach kulturalnych, folklorystycznych czy sportowych planowanych na jego terenie. Stronę prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu MSIT, a więc Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się w witrynie? Turyści organizujący przyjazd do Małopolski już na stronie głównej zauważą mapę, na której prędko odnajdą galerie i zabytki, Centra Informacji Turystycznej, jak również hotele, pensjonaty i kempingi położone w różnych punktach Małopolski. Serwis ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski również pod względem logistycznym, dostarczając informacje zarówno o lotniskach i dworcach kolejowych, jak i o parkingach i wypożyczalniach aut. Natomiast dla tych, którzy z różnorodnych przyczyn nie mogą przyjechać do Małopolski, strona przygotował kilka wirtualnych spacerów prezentujące m.in. czar parków krajobrazowych i narodowych, atrakcje narciarskie czy zamek na Wawelu.

Portal o zabytkach Małopolski dba także o obcokrajowców

Visitmalopolska.pl nie zapomina także o przyjezdnych z zagranicy, którzy chętnie przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego czy innych południowych miejscowości. Komunikaty dodawane na portalu publikowane są więc w języku angielskim, ale też w między innymi w języku niemieckim, francuskim, rosyjskim i słowackim. Zagraniczni turyści znajdą tu wykaz ambasad oraz konsulatów mających swoje siedziby w regionie Małopolski. Szczególnie wartościowa dla cudzoziemców może być też sekcja Rozmówki, gdzie poznają ważne słówka i sformułowania, które pozwolą im dogadać się z Polakami w różnych sytuacjach, w których mogą się znaleźć w czasie wczasów naszym kraju.

Dane kontaktowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego