Wyprawa na górę Kilimandżaro dla miłośników niecodziennych wrażeń

Na www.exploruj.pl znajdziesz aktualną ofertę wycieczki na Kilimandżaro.

Wspinaczka na górskie szczyty to pragnienie dużej części globtroterów, którzy uwielbiają nietuzinkowe wyjazdy. Silnych doznań bez wątpienia zapewni wyprawa na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – z jakiej przyczyny warto się jej podjąć?

Zlokalizowany w Tanzanii szczyt jest dominującą górą Afryki – osiąga prawie 6 km nad poziomem morza. Obieżyświatów zachęcają w głównej mierze możliwość obserwacji wyjątkowych zwierząt w ich rzeczywistym otoczeniu, zanikające już lodowce, jak również przepiękne widoki. Masyw Kilimandżaro tworzą trzy góry będące śladem po wulkanach – Uhuru, Mawenzi oraz Shira. Wycieczka na najwyższy szczyt Afryki wymaga odpowiedniego przygotowania – ze względu na dużą wysokość realne jest zagrożenie pojawienia się choroby wysokościowej, a zmieniające się warunki atmosferyczne sprawiają, że zdobycie masywu jest znacznym wyzwaniem. Osoby pragnące wziąć udział w wyprawie powinny wyróżniać się dobrą kondycją fizyczną i psychiczną, które umożliwią marsz przez blisko 7 do 8 godzin na przestrzeni wielu dni.

O czym powinno się pamiętać przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W okresie przygotowywania się do wyprawy na Kilimandżaro trzeba poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciwko żółtej febrze, dzięki czemu pacjent odbiera tzw. Żółtą Książeczkę. Przed podróżą zaleca się również zakupić medykamenty zmniejszające ryzyko rozwoju malarii. Przed rozwojem choroby uchroni także stosowna profilaktyka – stosowanie preparatów odstręczających owady oraz nakładanie okrycia wierzchniego przykrywającego nogi i ramiona. A jak zapobiec rozwojowi choroby wysokościowej? Ekspedycja na wierzchołek Kilimandżaro należy poprzedzić odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przyzwyczai organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]