Wycieczka w Himalaje tylko z profesjonalnym przewodnikom

Wszystko, czego warto dowiedzieć się o Himalaje wycieczka, znajdziesz na www.exploruj.pl.

Łańcuch Himalajów wraz ze zlokalizowanym stosunkowo blisko pasmem Karakorum to góry owiane prawdziwą legendą. Wpływ na to ma mnóstwo czynników – w głównej mierze fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie na Ziemi i to oczywiście w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Trzeba napomknąć także o olbrzymiej skali trudności niektórych szczytów oraz tym, iż to właśnie Himalaje stały się areną zmagań najlepszych himalaistów z całego świata. Nie dziwi nas stąd zainteresowanie, jakie budzą wycieczki w Himalaje też wśród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – nie organizuj go sam

Na wstępie warto podkreślić, że jeśli idzie o trekking, Himalaje i Karakorum są bardzo trudnymi łańcuchami – nawet, jak wyprawa nie dotyczy zdobywania danego wierzchołka. Przyczyną komplikacji bywa też samo zaplanowanie podróży – kupno biletów czy zdobycie wizy i pozwolenia. Wobec tego najodpowiedniejszym wyjściem będzie skorzystanie z usług firm organizujących trekkingi w tych okolicach. Dodatkowym atutem jest opieka wykwalifikowanych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), co sprawi, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny także dla osób, nie posiadających praktyki w wędrówce po górach.

Trekking w Himalajach – popularne szlaki

Z jasnych względów osoby po raz pierwszy przybywające w Karakorum bądź Himalaje sporadycznie decydują się na wejście na ośmiotysięcznik. Nie znaczy to jednakże, iż te góry są poza ich zasięgiem, bo często przygotowywane są trekkingi w pobliżu takich wierzchołków jak Everest, Annapurna czy Lhotse. Na biorących udział w tych trekkingach czeka nie tylko okazja do przezwyciężenia własnych słabości, ale też możliwość obserwacji codziennego życia mieszkańców Nepalu i podziwianie niezwykłych widoków, jak , przykładowo, lodowiec Khumbu u stóp Everestu.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]