Trekking w Dolomitach – nie tylko dla zaawansowanych

Tu znajdziesz więcej szczegółów o Dolomity trekking.

Entuzjaści czynnego wypoczynku z pewnością znają na pamięć niemal wszystkie trasy trekkingowe w naszym kraju wyznaczonych w Bieszczadach, w Karkonoszach i w Tatrach. Oczywiście wywołują one zachwyt, jednakże osoby chętnie praktykujące ten rodzaj sportu z czasem chcą zasmakować podekscytowania płynących z wypraw po mało znanym obszarze. Dlaczego zatem korzystać tylko z marszrut w Polsce, jeśli można podziwiać wspaniały krajobraz włoskich Dolomitów?

Dolomity – masyw górski, który trafił do spisu światowego dziedzictwa UNESCO

Dolomity, a więc pasmo górskie położone w całości w Południowych Alpach Wapiennych, charakteryzują się pokaźną ilością poszarpanych grani, turni oraz baszt skalnych, które podczas dnia przez padający na nie blask słońca zmieniają swoją barwę. Jest to także jedno z najbardziej zachwycających pasm górskich Europy (jeśli nie na świecie!), nie dziwi więc, iż w pierwszej dekadzie XXI w. dodano je do spisu światowego dziedzictwa UNESCO. Mimo tego, iż w Dolomitach występują niezwykle strome stoki, wysokie pionowe skalne ściany i wiele urwisk, wyznaczono w nich też dużo łatwych tras krajobrazowych, z którymi da sobie radę zdecydowana większość osób mających jakieś doświadczenie w trekkingu.

Trekking w alpejskich Dolomitach dla początkujących oraz zaawansowanych turystów

Początkujących zapaleńców trekkingu niewątpliwie zachwyci przejście przez te góry po via ferratach, to znaczy po trasach turystycznych, które są wyposażone w stalowe liny asekuracyjne. Plan wypraw tego typu jest tak ułożony, by ich uczestnicy mieli czas na szkolenie z zasad asekuracji oraz procedur przemieszczania się po takim szlaku. Bardziej obeznani z górami i mający dobrą sprawność fizyczną turyści będą zachwyceni przejściem po trasie na Brencie, najatrakcyjniejszego pasma górskiego Dolomitów. Ekskursja ta może być dla większości turystów fizycznie bardzo wyczerpująca, jednakże jej uczestnicy na pewno będą oo niej pamiętać do końca życia. W Dolomitach można spędzić także ciekawie zimę, chodząc po mniej spadzistych terenach na rakietach. Tak można zachwycać się m.in. szczytami grupy Tre Cime i Tofanów.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]