Najlepsze trasy rowerowe Małopolski

Na https://narowery.visitmalopolska.pl/ zdobędziesz więcej informacji o trasach rowerowych w Małopolsce.

Małopolska ma możliwość poszczycić się dużą rozmaitością geograficzną naturalną oraz ślicznymi pejzażami. Gigantyczne wrażenie robią w szczególe góry, jakich w Małopolsce nie brakuje – jednak nie jedynie. Sporo z efektownych miejsc wolno odwiedzić rowerem. Opisujemy najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce!

Małopolska na rowery! / Małopolska – szlaki rowerowe / Małopolska – najlepsze trasy rowerowe / Trasy i szlaki rowerowe – Małopolska

Trasy i szlaki rowerowe w Małopolsce są bardzo zróżnicowane. Znajdziemy tutaj również takie szlaki rowerowe, które są uciążliwe technicznie, jak oraz trasy idealne do jazdy z dzieckiem. Przykładem tej ostatniej będzie VeloKrynica, łącząca Muszynę z Krynicą. Obszary są nadzwyczaj malownicze, a trasa rowerowa odseparowana od ruchu samochodowego, co umożliwia beztroską jazdę i podziwianie pejzaży.
Jako że wymieniamy najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce, nie jesteśmy w stanie nie wtrącić o trasie VeloDunajec, jaką niektórzy nazywają wprost wizytówką Małopolski. Po drodze spotykamy dużo atrakcji, między innymi Zakopane, Jezioro Czorsztyńskie, zamek w Nidzicy, Jezioro Rożnowskie, lecz prawdopodobnie największą z nich jest wycieczka szlakiem biegnącym przełomem Dunajca. Tutejsze krajobrazy są niezapomniane!
Inną trasą rowerową, która należy do najpiękniejszy w Małopolsce – a przy tym w największym stopniu legendarnych i najchętniej odwiedzanych – jest VeloCzorsztyn. Ten szlak rowerowy biegnie dookoła Jeziora Czorsztyńskiego. Jego atutem – oprócz ślicznych widoków (i to niezależnie od pory roku) – jest fenomenalna powierzchnia oraz mnogość atrakcji i bogate zaplecze gastronomiczne.
Małopolska na rowery! Na koniec nadmieńmy o jednym z najsłynniejszych szlaków turystycznych w Polsce – Szlaku Orlich Gniazd, ma on bo własny rowerowy wariant. Ten szlak rowerowy zapewnia takie atrakcje jak malownicze ruiny zamków i interesująca natura, jednak też przewyższenia i trudności techniczne na trasie.