Co musisz wiedzieć zanim weźmiesz udział w trekkingu górskim

Nie zwlekaj! Sprawdź świetną ofertę Trekkingi w dobrej cenie.

Wyprawy w góry mogą mieć wiele form. Od spokojnych przechadzek po łatwych szlakach w bliskim sąsiedztwie ośrodków turystycznych, przez wielogodzinne, piesze wędrówki po szlakach plasujących się wyżej na skali skomplikowania, aż po wymagające trekkingi. By wziąć udział w trekkingach, niezbędna jest praktyka w poruszaniu się po górach (tak oznaczonymi trasami, jak i poza nimi), co najmniej dobra sprawność fizyczna, a także zdolność obsługiwania sprzętu turystycznego oraz wspinaczkowego. Niemniej jednak w zamian za nieraz gigantyczny wysiłek dostajemy możliwość delektowania się nieziemskimi widokami i kontaktu z dziką przyrodą.

Poziomy trudności trekkingów

Poziom trudności jest zależny od obszarów, przez które przebiegają trekkingi. Eksperci klasyfikują 3 poziomy trudności wypraw w regiony górskie. W trekkingach pierwszego stopnia partycypować mogą wszyscy, którzy wyróżniają się dobrą sprawnością fizyczną, a stan ich zdrowia nie jest przeciwwskazaniem do intensywnej aktywności. Kolejny stopień trudności wymaga solidnej kondycji oraz co najmniej minimalnej praktyki w górach – chociażby w polskich Karpatach. Ostatni stopień to wyprawy dla uczestników z najlepszą sprawnością fizyczną, znajomością natury wysokich łańcuchów górskich i potrafiących używać sprzęt, jak również przyzwyczajonych do trudnych warunków obozowania w czasie kilkudniowej wyprawy.

Trekkingi w Azji i Europie

Trekkingi można przeprowadzać w każdych łańcuchach górskich. W naszym kraju amatorzy tego rodzaju obcowania z naturą w najwyższym stopniu upodobali sobie szlaki tatrzańskie. Jeżeli natomiast chodzi o inne góry na kontynencie europejskim, największym powodzeniem szczycą się Alpy, bałkańskie Góry Przeklęte, leżące na granicy z Azją Ural i Kaukaz, a także Karpaty Wschodnie. Najbardziej doświadczone w trekkingu osoby powinny natomiast spróbować swoich sił podczas wyprawy w Himalajach, Karakorum lub Andach.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]