Topaz mistyczny – technologia produkcji

Jeśli chcesz zamówić topaz mistyczny, zobacz tutaj

Niepowtarzalny wygląd i oryginalny, jak na topaz, kolor to najważniejsze cechy topazu mistycznego, od dawna cieszącego się wielkim uznaniem entuzjastów ozdób. Mimo że z pozoru mogłoby się wydać, że to inny kamień, topaz mistyczny okazuje się naprawdę normalnym topazem. Jego oryginalne właściwości są efektem specjalnej technologii produkcji – prawdziwy topaz jest podczas niej poddawany wpływowi gorąca oraz pokrywany niezauważalną warstwą metalu szlachetnego. To z tego względu topaz mistyczny prezentuje się tak dobrze.

Barwy topazu mistycznego

Odcienie, które przybiera topaz mistyczny zależą w szczególności od metalu, jakim jest pokryty. Szczególnie często spotykany jest czerwony topaz mistyczny, robiony w kąpieli z tytanem. Chrom sprawia zaś, iż kamień przybiera fioletowy odcień, niebieski zaś jest wynikiem rozgrzania topazu bez jakichkolwiek dodatków. Najlepsze skutki przynosi obrabianie czystego topazu – szczególnie pozyskanego w Afryce, Brazylii czy na Dalekim Wschodzie.

Zastosowanie topazu mistycznego

Jak już napisaliśmy, wspaniałe cechy topazu mistycznego są wysoko cenione przez jubilerów. Często stosują go zatem do wyrobu naszyjników, pierścionków czy broszek. Wbrew powszechnemu mniemaniu biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana częściej niż tylko do eleganckich strojów – świetnie wygląda także na co dzień. Istotna okazuje się też mnogość barw, dzięki której prościej można dobrać biżuterię do konkretnej kreacji.