Pierścionki z ametystami

Zobacz, gdzie kupić ametysty

Ametyst uznawany jest przez wielu jako najpiękniejsza odmiana kwarcu. Występuje m. in. w Brazylii, Kanadzie, Kenii i Rosji. Złoża tego kruszca znajdują się nawet w naszym kraju. Ametyst ma fioletowy kolor, który zawdzięcza obecności śladowych ilości żelaza i glinu. Pokaźną kolekcję biżuterii z tymi kamieniami znajdziecie na www.ametysty.com.pl.

Kiedy założyć biżuterię z ametystami?

Biżuteria z ametystów odegrała swoją znaczącą rolę w historii. Już Biblia wspomina o tym cennym kruszcu. Berło brytyjskich władców było inkrustowane ametystami, a w skarbcu watykańskim do tej pory leży papieski pierścień z tym szlachetnym kamieniem. Dlatego też biżuterię z ametystem można wkładać na ważne przyjęcia czy bale. Ametyst ”uwielbia” towarzystwo srebra i w takim połączeniu wygląda wyjątkowo elegancko.

Biżuteria z ametystami i jej moc

Ametyst nazywany jest kamieniem harmonii. Z tego powodu biżuterię z tym wyjątkowym kamieniem możemy z powodzeniem nosić nie tylko ze względu na kolor i walory estetyczne, lecz również z z powodu jego właściwości. Część osób, nosząc broszkę z ametystem przez dłuższy okres czasu, odczuwa spokój i uwalnia umysł. Jednak w tej kwestii najlepiej wyrobić sobie własny pogląd.