Duży wybór srebrnych wisiorków

Szukasz srebrnych zawieszek? Sprawdź wisiorki.srebrne.net

Srebro od dawna znajduje się wśród najczęściej wybieranych przez jubilerów surowców. Nie może to zaskakiwać – jest miękkie, świetnie się prezentuje, a także charakteryzuje je interesujący refleks. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne wymaga jednak odpowiedniej ochrony – surowiec ten okazuje się naprawdę delikatny, w związku z czym łatwo go uszkodzić. Jak zatem troszczyć się o srebrne ozdoby?

Wisiorki srebrne nie lubią silnych środków myjących

Mocne środki myjące dla wyprodukowanych ze srebra ozdób bywają szkodliwe. W kontakcie z nimi metal może zmieniać kolory oraz blaknąć. Nie wolno więc używać ich do czyszczenia ozdób, a podczas prania ręcznego bezwzględnie musimy ściągnąć wszelkie wisiorki srebrne oraz bransoletki.

Wisiorki srebrne – w czym je trzymać?

Wisiorki srebrne musimy chronić także wtedy, gdy nie mamy ich założonych. Do ich przechowywania powinniśmy wykorzystywać pudełka wyściełane od środka delikatnym materiałem – zapobiegniemy w ten sposób ich uszkodzeniu. Srebro niezbyt dobrze znosi też kontakt z wodą czy promieniami słonecznymi, które mogą sprawić, że straci barwę albo się odkształci. Zanim włożymy kilka ozdób do szkatułki, musimy przed tym owinąć je delikatną ścierką lub wrzucić do plastikowej torebki.

Czyszczenie wisiorków srebrnych

Do pielęgnowania srebra powinniśmy użyć ciepłej wody z dodatkiem soli, która świetnie usuwa pojawiający się na powierzchni tego materiału osad. Poza tym sprawdzą się także wódka, białko kurze i odpowiednie preparaty. Do pielęgnacji wykonanej ze srebra biżuterii powinniśmy używać miękkich ścierek – twarde mogą porysować fakturę.