Zwróć uwagę na tabliczki informacyjne

Chcesz kupić tabliczki informacyjne? Powinieneś odwiedzić ten adres.

Tabliczki informacyjne są wymagane przez przepisy dotyczące BHP. Dzięki nim przestrzeń jest pełna ładu i harmonii, wzrasta również nasze bezpieczeństwo, chociaż na co dzień możemy ich nawet nie zauważać. Sprawdźmy więc jakiego typu tabliczki informacyjne wyróżniamy oraz dlaczego są tak ważne.

Tabliczki informacyjne – służą bezpieczeństwu i komunikują o zagrożeniach

Najbardziej popularne tabliczki informacyjne to przede wszystkim te, które znaczą obiekty biurowe – domy, zakłady pracy, banki, biura. Dzięki nim szybko odnajdziemy właściwy budynek. Warto jednak zauważyć, że tabliczki informacyjne nie są zlokalizowane tylko na elewacjach nieruchomości, bo bardzo często można je również spotkać w pomieszczeniach. To wielka podgrupa oznaczeń, które zazwyczaj spełniają funkcję ochronną, ale także stricte informacyjną. Takie tabliczki usprawniają znalezienie odpowiedniego pomieszczenia lub osoby w dużych wieżowcach – w urzędach w hallu widnieją tabliczki z określeniami departamentów. Szukasz wójta czy wydziału finansowego? Dzięki tabliczkom informacyjnym zrobisz to wyjątkowo szybko. Równie znaczące są tabliczki informacyjne zawierające nazwiska osób zatrudnionych, które umieszczane są przy wejściu do biura. Co ciekawe istnieje możliwość zmiany informacji na drzwiach, kiedy zmieni się obsada kadrowa.

Tabliczki informacyjne – nakazywane przez polskie prawo

Nie możemy jednak zapominać o bezpieczeństwie – tabliczki informacyjne są przecież wymagane przez polskie prawo. Pokazują drogi ewakuacyjne, wskazują tzw. palarnie, mówią o szkodliwych substancjach. Istnieje powszechny obowiązek korzystania z tabliczek informacyjnych, są także specjaliści do spraw BHP, którzy są odpowiedzialni za ich zakładanie. Tabliczki informacyjne tworzone są z wytrzymałych surowców (takich jak aluminium), niektóre rodzaje posiadają właściwości fluorescencyjne, a ich montaż jest niezwykle łatwy.

Dane kontaktowe:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]