Wykorzystanie nadajnika optycznego w sieciach telekomunikacyjnych

Zamów nadajnik optyczny na telmor.pl/Produkty/Optyka-stacyjna/Nadajniki-MTX.

Z uwagi na to, że niemal codziennie korzystamy z instalacji kablowych, powinny one obecnie okazać się naprawdę bezpieczne. Nie powinno zatem dziwić, że podzespoły wykorzystywane przez firmy monterskie są wysokiej jakości – wyłącznie tak osiągalne będzie zamontowanie w stu procentach bezawaryjnej sieci. Najważniejszymi elementami są rzecz jasna przewody, ale – jak łatwo się domyślić – bez pozostałych części właściwe funkcjonowanie sieci nie będzie osiągalne. Takimi kluczowymi częściami sieci telekomunikacyjnej są między innymi nadajniki optyczne, które generują wiązki lasera przekazywane później za pomocą światłowodów.

Nadajnik optyczny w sieciach

Jak przed momentem nadmieniliśmy, nadajnik optyczny to ważny podzespół każdej sieci optycznej. Jest on kolejnym podzespołem konstrukcji po źródle informacji i koderze. Zaszyfrowane dane są w ten sposób przekazywane światłowodami, zaś potem odbierane przez dekoder, aby trafić do końcowego abonenta. Nadajnik optyczny generuje wiązkę lasera, która charakteryzuje się niewielkim wypaczeniem danych oraz solidnością – dlatego prawie absolutnie wyparł już starsze rozwiązania.

Gdzie zamówić nadajnik optyczny?

Żeby instalacja okazała się efektywna oraz bezpieczna, do jej zamontowania należy wykorzystać jedynie podzespoły wysokiej jakości. Nadajnik optyczny ze względu na ważną rolę powinien działać we wszystkich sytuacjach – dlatego o tym, od kogo go nabyć powinniśmy wiedzieć już podczas planowania sieci. Przedsiębiorstwom zajmującym się profesjonalnym zakładaniem instalacji rekomenduje się wybór jedynie sprawdzonych sprzedawców, a jeszcze korzystniejszym wyjściem będzie zakup nadajników optycznych od producenta, którzy sprzedawane przez siebie nadajniki obejmują gwarancją, zaś w razie trudności podczas instalacji – są w stanie zapewnić rzetelną pomoc podmiotom z całego kraju.

Dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]