Kiedy warto zastosować wzmacniacz DVB-T?

Szukasz wzmacniacza DVB T? Sprawdź https://telmor.pl/Produkty/Wzmacniacze-przedwzmacniacze.

Oglądanie telewizji stało się obecnie codzienną czynnością. Spoglądamy w telewizor przy sączeniu porannej kawy i przy wieczornym posiłku. Programy w telewizji oglądają dzieci, młodzież, osoby będące w średnim wieku oraz ci już nieco starsi. W bogatej ofercie programowej każdy wyszuka coś doskonałego dla siebie. Niemniej jednak, czasami sygnał okazuje się być tak nikły, że odbiór wybranego kanału jest zwyczajnie niemożliwy. Najlepszym wyjściem są wtedy wzmacniacze antenowe, do których zalicza się m. in. wzmacniacz DVB-T.

Kiedy wzmacniasz DVB-T może okazać się potrzebny?

Trzeba wiedzieć, że siła sygnału bywa tym gorsza, im dalej antena znajduje się od odbiornika. Do tego jego jakość pogarsza się na każdym złączu, co oznacza, że najlepszym rozwiązaniem jest zmniejszenie ilości gniazd antenowych oraz unikanie sztukowania kabli. Wykorzystanie wzmacniacza sprawia, że sygnał jest silniejszy, a w efekcie odbieramy dużo wyraźniejszy obraz. Wzmacniacze zakłada się zaraz za anteną albo też tuż przed telewizorem. Miejsce ich rozmieszczenia zależne jest od tego, jak zbudowana jest sieć. Warto dodać, że wzmacniacz DVB-T sprawdzi się też w wypadku odbiornika radiowego.

Jakie rodzaje wzmacniaczy DVB-T są dzisiaj produkowane?

Wyróżnia się parę rodzajów urządzeń tego rodzaju. Dzisiaj stosować można wzmacniacze budynkowe, kanałowe, masztowe oraz pasmowe. Wzmacniacz pasmowy jest idealny wówczas, gdy wzmacniacz budynkowy jest za słaby. Umieszcza się go naprawdę blisko odbiornika. Wzmacniacz kanałowy to dość nietypowy rodzaj wzmacniacza – uwydatnia on sygnał wyłącznie wskazanych kanałów, lecz równocześnie skutecznie tłumi sygnał innych. Wzmacniacz masztowy sprawdza się wówczas, gdy sieć antenowa cechuje się niewielkimi rozmiarami. To używanie właśnie jego zaleca się w domkach jednorodzinnych. Montuje się go na maszcie, a potem stroi na kilku pasmach. Natomiast wzmacniacze budynkowe można wykorzystywać zarówno w niewielkich, jak i naprawdę dużych sieciach.

Dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]