Jak działa stacja czołowa?

Chcesz zamówić stację czołową? Skieruj się tu.

Stacja czołowa to moduł, dzięki któremu możemy cieszyć się telewizją kablową oraz internetem. To kluczowy punkt, który skupia różne urządzenia służące do właściwej transmisji dźwięku i obrazu. Wszystkie urządzenia tworzą razem kompleksowy system antenowy. Sprawdźmy, co wchodzi w skład stacji czołowej i gdzie najczęściej jest używana.

Stacja czołowa – w apartamentowcach i motelach

Stacja czołowa stosowana jest w instalacjach zbiorowego odbioru sygnału – np. w ośrodkach wypoczynkowych, hostelach, szpitalach oraz przez dystrybutorów telewizji kablowej. Transportuje ona informacje do końcowych odbiorców. Jednym z zasadniczych komponentów wchodzących w skład stacji czołowej jest specjalistyczna szafka montażowa – przeznaczona zarówno do odbioru sygnału cyfrowego, jak i analogowego. Można ją szybko zaprogramować przy pomocy dedykowanego oprogramowania. Do szafki wchodzą rozmaite moduły – np. DTV RR4 czy DTVD CI1.

Stacja czołowa – rozprowadza połączenie do pojedynczych odbiorników

Oddzielne komponenty przeznaczone są do odbierania sygnałów różnego pochodzenia, np. satelitarnych i AV. Standard analogowy jest gorszy niż cyfrowy – pojawiają się awarie w przesyłaniu obrazu, a rozbudowa pochłania ogromne wydatki. Gros komponentów wchodzących w skład stacji czołowej posiada także osobne porty USB, dzięki którym można wprowadzić własny content. Komponenty można dowolnie łączyć, tworząc całościowy system antenowy.

Dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]